Auto Draft


Güneş panellerini kontrol etmeye başladığınızda, çoğu satıcının tek bir şeyi vurguladığını göreceksiniz: bu paneller “bakım gerektirmez”. Hareketli parça olmadığından genel aşınma ve yıpranma daha azdır. Bu nedenle neredeyse tüm üreticiler bu kısmı ön plana çıkarıyor gibi görünüyor. Bir güneş panelinin bir kez kurulduğunda yaklaşık 20 ila 25 yıl dayanabileceği doğrudur. Ayrıca satıcıların panellerde işçilik garantisi sunduğunu, dolayısıyla bu ürünleri kazançlı hale getirdiğini göreceksiniz. Tüm bu yönleri göz önünde bulundurduğunuzda güneş panelleri bakım gerektirmiyor gibi görünüyor, ancak gerçekte öyle mi? Hepimiz biliyoruz ki, ne derse desin, piyasada bakım gerektirmeyen neredeyse hiçbir ürün yoktur. Bazılarının bakımı kolaydır, bazılarının ise zordur. Bazıları oldukça erken kaput olurken, diğerleri birkaç sezon sürer. Bu nedenle, bakım sorunlarıyla ilgili en önemli üç alanı tartışmayı düşündük ve kurulumdan sonra bunlarla mutlaka sorunlarla karşılaşacaksınız.

Başlangıç ​​olarak güneş paneli temizliğine dikkat etmelisiniz. Zamanla panel üzerinde kir, toz, polen ve diğer kalıntılar birikmeye başlar ve güneş ışınlarının panele girmesi engellenir.
PV sistemi. Güneş ışınları paneller tarafından tam olarak absorbe edilmediğinden panellerin ürettiği enerji zamanla azalacaktır. Bu, aylık güneş enerjisi tasarruflarınızı etkileyecektir. Bu nedenle paneli bir hortum kullanarak su püskürterek temizlemek iyi bir fikirdir. Ancak arıtılmamış su kullandığınızda, geride kir ve kalıntı kalma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayın. Üstelik, pencereleri yıkarken yaşadığınız soruna oldukça benzeyen çizgilenme sorunları da yaşayacaksınız. Ve evet panelleri ancak havanın çok sıcak olmadığı günlerde temizleyebilirsiniz. Ve temizlik işlemini düzgün bir şekilde gerçekleştirebildiğinizden emin olmak için çatıda olmanız veya merdiven kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Arızalı paneller, hatalı kablolama sistemi ve panellerin performansını düşüren kalitesiz invertörler gibi dahili arızaları not ettiğinizden emin olun. Tüm bu hususların halledildiğinden emin olmak için LA Yerel Güneş Paneli Temizliği sunan profesyonelleri işe almanız gerekir. Motech , Orange County’de güneş paneli bakımı yoluyla her şeyin yoluna girmesini sağlayacak . Üstelik tüm bu parçaların garantisi olduğundan ihtiyaç halinde değiştirebilirsiniz.
Doğal afetler üzerinde kontrol yoktur. Güneş paneli dolu, kasırga, üzerine düşen ağaç dalları vb. durumlardan etkilenebilir. Bu tür hasarlar genellikle garanti kapsamına girmez. Panelin onarılması için Güney Kaliforniya’daki Güneş Paneli Temizleyicilerine güvenmekten başka alternatif yok.
Artık güneş paneli bakımınız için yapmanız gerekenleri bildiğinize göre belirtilen adımları takip edeceğinizi umuyoruz. Bu, güneş panellerinizin sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*